Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 8:30 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

Записатись на прийом
Запит відправлено
Записатись на прийом

Соноеластографія

Що таке соноеластографія?

В останні кілька років у провідних країнах світу набула поширення нова методика ультразвукового дослідження - еластографія. Цей метод ще називають "дистанційною пальпацією" - тобто визначенням еластичності тканин і органів "на дотик". Пальпація - відомий з часів Гіппократа інформативний метод дослідження, заснований на відчутті дослідником різних станів тканин і органів хворого при їх промацуванні. Сучасна пальпація за допомогою УЗД - соноеластографія - дозволяє, оцінюючи еластичні характеристики тканин, визначити структуру і характер виявленого утворення.

Соноеластографія -це інноваційний метод оцінки щільності тканин за допомогою УЗД для діагностики онкологічних захворювань на ранній стадії і диференціації діагнозу. В основі методу лежить різна еластичність тканин доброякісних і злоякісних пухлин, яку можна оцінити за допомогою УЗД. При ритмічному несильному натисканні спеціальним ультразвуковим датчиком на поверхнево розташований орган (щитовидна і молочні залози, лімфатичні вузли), поширюється і відбивається хвиля, відображаючи на моніторі стан еластичності (жорсткості) тканин. Незважаючи на те, що ультразвукове дослідження не відповідає 100% на питання злоякісне це утворення або доброякісне, соноеластографія дозволяє з великим ступенем імовірності запідозрити або виключити онкопроцес.

Де застосовують соноеластографію?

Метод широко застосовується в діагностиці утворень поверхневих органів. Соноеластографія дає можливість більш точно визначити істинні розміри пухлини і оцінити ступінь поширення її в навколишні тканини, провести диференціальну діагностику доброякісних і злоякісних утворень.

Які органи можна досліджувати за допомогою соноеластографіі?

Метод застосовується для діагностики пухлинних і запальних патологій в:

 • поверхневих (м'яких) тканинах,
 • лімфатичних вузлах,
 • щитовидній залозі,
 • молочній залозі,
 • органах мошонки.

Що може служити показанням до соноеластографіі?

 • Молочні залози: визначення природи об'ємних утворень молочної залози, диференціальна діагностика кісти з густим вмістом і фіброаденоми.
 • Щитовидна залоза: уточнення природи утворень в залозі, диференціальна діагностика колоїдних кіст, аденом і раку.
 • М'які тканини: диференціальна діагностика пухлинних, кістозних і запальних процесів.

Які переваги має метод соноеластографіі?

 • Збільшення інформативності звичайного УЗД додатковими даними;
 • Можливість виявлення ознак злоякісних утворень без біопсії, що дозволяє знизити кількість діагностичних пункцій. Якщо біопсія необхідна, еластографія дозволяє точніше провести розмітку утворення перед пункцією.
 • Менша ступінь суб'єктивної оцінки утворень, ніж при пальпації.
 • Безболісність і безпеку для здоров'я пацієнта, що дозволяє призначати дослідження багаторазово.

Спеціальної підготовки пацієнта, дослідження не вимагає.