Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

  Записатись на прийом
  Запит відправлено
  Записатись на прийом

   Соноеластографія вузлів щитовидної залози

   В останні кілька років у провідних країнах світу набула поширення нова методика ультразвукового дослідження – еластографія. Цей метод ще називають “дистанційною пальпацією” – тобто визначенням еластичності тканин і органів “на дотик”. Пальпація – відомий з часів Гіппократа інформативний метод дослідження, заснований на відчутті дослідником різних станів тканин і органів хворого при їх промацуванні. Сучасна пальпація за допомогою УЗД – соноеластографія – дозволяє, оцінюючи еластичні характеристики тканин, визначити структуру і характер виявленого утворення.

   Соноеластографія щитоподібної залози
   Соноеластографія щитовидної залози. Вузол зображений зеленим кольором, що показує його низьку щільність та доброякісність

   Методика соноеластографії

   Соноеластографія -це інноваційний метод оцінки щільності тканин за допомогою УЗ-діагностики онкологічних захворювань на ранній стадії і диференціації діагнозу. В основі методу лежить різна еластичність тканин доброякісних і злоякісних пухлин, яку можна оцінити за допомогою УЗД. При ритмічному несильному натисканні спеціальним ультразвуковим датчиком на поверхнево розташований орган (щитовидна і молочні залози, лімфатичні вузли), поширюється і відбивається хвиля, відображаючи на моніторі стан еластичності (жорсткості) тканин. Незважаючи на те, що ультразвукове дослідження не відповідає 100% на питання злоякісне це утворення або доброякісне, соноеластографія дозволяє з великим ступенем імовірності запідозрити або виключити онкопроцес.

   Де застосовують соноеластографію?

   Метод широко застосовується в діагностиці утворень поверхневих органів. Дослідження дає можливість більш точно визначити істинні розміри пухлини і оцінити ступінь поширення її в навколишні тканини, провести диференційну діагностику доброякісних і злоякісних утворень щитоподібної залози.

   Ми у своєму медичноу центрі зазвичай застосовуємо соноеластографію вузлів щитовидки тоді, коли пацієнт відмовляється від проведення пункції утворень.

   Які органи можна досліджувати за допомогою соноеластографіі?

   Метод застосовується для діагностики пухлинних і запальних патологій в:

   • поверхневих (м’яких) тканинах,
   • лімфатичних вузлах,
   • щитовидній залозі,
   • молочній залозі,
   • органах мошонки.

   Варто нагадати, що методика показує щільність утворень органу. 

   Показання до соноеластографіі

   Процедура не вимагає додаткових інтервенцій пацієнтову. Вона виконується під звичайного УЗД щитовидки або інших органів. Основні показання до виконання соноеластографії внутрішніх органів:

   • Молочні залози: визначення природи об’ємних утворень молочної залози, диференціальна діагностика кісти з густим вмістом і фіброаденоми.
   • Щитовидна залоза: уточнення природи утворень в залозі, диференціальна діагностика колоїдних кіст, аденом і раку.
   • М’які тканини: диференціальна діагностика пухлинних, кістозних і запальних процесів.

   Які переваги має метод соноеластографіі?

   • Збільшення інформативності звичайного УЗД додатковими даними;
   • Можливість виявлення ознак злоякісних утворень без біопсії, що дозволяє знизити кількість діагностичних пункцій. Якщо біопсія необхідна, еластографія дозволяє точніше провести розмітку утворення перед пункцією.
   • Менша ступінь суб’єктивної оцінки утворень, ніж при пальпації.
   • Безболісність і безпеку для здоров’я пацієнта, що дозволяє призначати дослідження багаторазово.

   Спеціальної підготовки пацієнта дослідження не вимагає. Заключення лікаря УЗД повинен оцінити ендокринолог або хірург для прийняття наступної тактики лікування.