Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 8:30 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

Записатись на прийом
Запит відправлено
Записатись на прийом

Лікування щитоподібної залози

Лікування показано далеко не всім пацієнтам з вузлами щитовидної залози. Переважній більшості пацієнтів з доброякісними вузлами не потрібно ніякого лікування, за винятком випадків, коли вузол викликає відчуття дискомфорту у пацієнта, викликає поява косметичного дефекту за рахунок деформації шиї або виробляє зайву кількість гормонів.

При доброякісних вузлах щитовидної залози, якщо лікування було визнано за необхідне, не завжди потрібно виконувати операцію - існують ефективні методики, що дозволяють зменшувати розмір вузлів і пригнічувати його гормональну активність (етанолова склеротерапія, лазерна деструкція, радіочастотна абляція, радіойодтерапією). Так, введення спирту в вузол щитовидної залози (етанолова склеротерапія, спиртова деструкція) дозволяє в переважній більшості випадків зменшити розмір кістозних вузлів щитовидної залози в 2 або більше разів, що найчастіше знімає всі проблеми пацієнта, пов'язані з вузлом.

При виявленні доброякісних вузлів щитовидної залози, що не містять рідину, застосовується лазерна деструкція, що дозволяє в амбулаторних умовах руйнувати вузол і значно зменшувати його розмір. При найбільш великих вузлах (розміром 3-8 см) застосовується радіочастотна абляція - руйнування тканини вузлів щитовидної залози з використанням електромагнітного поля. Усі три методи використовуються під контролем УЗД.

Переваги малоінвазивних методик:

  1. Не потрібно лягати в хірургічне відділення, операція проводиться амбулаторно і через кілька годин можна йти додому.
  2. Не використовується наркоз. Лазерна терапія і радіочастотна абляція виконуються під місцевою анестезією, а склеротерапия знеболювання не вимагає.
  3. Хірург «працює» виключно з проблемною зоною - вузлом - не зачіпаючи здорові тканини залози навколо, що не вимагає використання гормонів після операції.
  4. Немає розрізу і, відповідно, немає проблем із загоєнням рани і появою рубця на шиї.
  5. Не потрібні обмеження після операції в плані фізичних навантажень. Пацієнт швидко повертається до звичайного ритму життя.

Використання комбінованої терапії із застосуванням тироксину і йоду дозволяє в ряді випадків зменшити вузли, однак досить погано переноситься пацієнтами.

Оперативне лікування, звичайно, теж застосовується при лікуванні вузлів щитовидної залози, однак при доброякісних вузлах воно необхідне відносно рідко.

При виявленні ж раку щитовидної залози або вузлів, підозрілих у плані онкопроцесу, операція є єдиним ефективним методом лікування.