Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 9:00 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

  Записатись на прийом
  Запит відправлено
  Записатись на прийом

   Пахова грижа: симптоми, діагностика, лікування

   Пахова грижа у чоловіків зустрічається в 23% випадків, у жінок – близько 5%. Згідно з рекомендаціями Європейської асоціації герніологів (2018) існує два варіанти лікування. В одному випадку, коли патологія безсимптомна, достатньо періодично спостерігати пацієнта і відзначати появу дискомфорту. В іншому випадку, коли пацієнт скаржиться на постійні болі, утруднення сечовипускання необхідно виконувати операцію грижепластику.

   Пахова грижа
   Пахова грижа у чоловіків

   Що таке грижа живота?

   Грижа (кила) – випинання органів черевної порожнини під шкіру. Вміст потрапляє в підшкірну клітковину через отвори в апоневрозі – паховий і стегновий канал, пупкове кільце. Анатомічні особливості будови пахового каналу:

   • у чоловіків в паховому каналі проходить сім’яний канатик, у жінок – кругла зв’язка матки;
   • в сім’яному канатику проходять яєчкові артерії і вени, сім’явивідна протока;
   • кругла зв’язка у жінок є складовою зв’язкового апарату матки;
   • паховий канал у чоловіків вузький і високий, у жінок – широкий і низький.

   В області паху у жінок частіше виникає стегнова грижа. Це пов’язано з переліченими особливостями будови, анатомією кісток жіночого таза. Чоловіки частіше мають косу пахову грижу, вміст якої опускається в калитку (рос. – мошонка).

   Симптоми

   У переважній більшості випадків випинання в паховій області з’являється раптово і людина відразу ж визначає у себе патологію. Основними симптомами вважають:

   • поява випинання в області паху після важкого фізичного навантаження, різких рухів;
   • хворобливість або дискомфорт в зоні грижі;
   • іррадіація болів в стегно;
   • часте сечовипускання.
   Біль
   Біль у паховій області

   Зазвичай симптоми з’являються вже при явному випинанні. Іноді можна самостійно промацати грижу і відчути появу утворення.

   Діагностика

   Встановити діагноз грижі можна УЗД пахової грижісамостійно вдома, пропальпувавши пахову область. Також для більш точної діагностики ми використовуємо:

   • ультразвукове дослідження (УЗД) живота. Методика досить проста в застосуванні, не дорога, чітко показує зону дефекту тканин. Під час кашлю пацієнта оглядають ультразвуковим датчиком і визначають вміст випинання;
   Узд пахової грижі
   УЗД пахової грижі. На фото велике темне утворення, що є ділянкою кишки, яка вийшла під шкіру
   • комп’ютерна томографія (КТ) органів черевної порожнини. Цей метод використовується переважно в іноземних клініках у системі страхової медицини. Ми ж іноді користуємося КТ при гігантських пахово-калиткових грижах.

   При підготовці до операції пацієнту слід обов’язково виконати УЗД живота і оглянутись у хірурга.

   Лікування

   Згідно з рекомендаціями Європейської асоціації герніологів (2018) найбільш ефективними вважають такі методи лікування пахової грижі:

   • методика Lichtenstein вважається «золотим стандартом» серед не натяжної грижепластики. При цьому використовується синтетична (частіше поліпропіленова) сітка, або імплант. Дефект в апоневрозі зміцнюється підшиванням сітки до тканин. Наркоз – спинномозкова або загальна анестезія. Ризик рецидиву – 1-4%;
   Методика Lichtenstein
   Методика Lichtenstein – застосовують сітку і закріплюють паховий канал
   • методика Shouldice – «золотий стандарт» серед натяжних методик пластики пахової грижі. В цьому випадку використовуються тільки синтетичні нитки, що не розсмоктуються. Зміцнюється задня стінка пахового каналу, м’язи підшиваються до пахової зв’язці в 2 ряди. Використання синтетичного імпланту не передбачено. Наркоз – спинномозкова або загальна анестезія. Ризик рецидиву 1-5%;
   Методика Shouldice
   Методика Shouldice – сітку не застосовують, а зашивають паховий канал у 3 шари тканин
   • лапароскопічна методика ( «через проколи»), або TAPP. Достатньо успішно хірурги виконують такі операції вже протягом 30 років. В цьому випадку синтетичну сітку розташовують під очеревину з боку черевної порожнини за допомогою лапароскопічних інструментів. Таким чином, повністю усувається можливість появи пахової і стегнової грижі. Наркоз – загальна анестезія. Ризик рецидиву – близько 1%.
   Лапароскопічна методика грижепластики (TAPP)
   Лапароскопічна методика грижепластики (TAPP) – сітка встановлюється зсередини черевної порожнини

   Лікування пахової грижі операцією вважається найбільш ефективним і надійним. Ризики рецидиву та інших ускладнень (гематом, ушкоджень сім’яного канатика, судин) дуже малі і коливаються в межах 1-5%.

   Ми виконуємо всі перераховані види операцій. Переваги нашої клініки:

   • перебування в медичному центрі після операції при пахової грижі – 1 добу;
   • оплата – все включено (пацієнт лише окремо оплачує передопераційний пакет досліджень);
   • з кожним пацієнтом чергує медсестра і лікар анестезіолог;
   • палати – двомісна і тримісна;
   • телевізор, безкоштовний інтернет;
   • комфортні умови.

   Ми подбаємо про Ваше здоров’я!