Окрім косметичного дефекту та естетичного вигляду, як ожиріння впливає на здоров’я ?

Ожиріння, в першу чергу, починає руйнувати серцево-судинну систему. Що ж відбувається?

Накопичуючись, жир відкладається на внутрішніх органах і починає тиснути на діафрагму, а та в свою чергу тисне на легені. Серце починає покриватися жиром не тільки зовні, але і в самій м’язевій тканині: жир починає її замінювати собою, заважаючи серцю скорочуватися і створюючи йому підвищене навантаження. Серцю нічого не залишається, як тільки збільшуватися в розмірах.

Що в результаті? З’являється задишка, людина починає задихатися, якщо намагається рухатися. Серце починає боліти, починається серцева аритмія.

Погіршується циркуляція крові в легенях, що призводить до почастішання захворювань дихальної системи.

Травна система страждає ще більше. Майже у половини людей із зайвою вагою спостерігаються її анатомічні зміни. Печінка починає працювати на межі своїх можливостей, і як наслідок, починаються проблеми з жовчним міхуром: в ньому починаються утворюватися камені, видалити які можна тільки хірургічно.

При ожирінні підвищується рівень холестерину в крові, наслідком чого є атеросклероз. Судини забиваються, їх просвіт і еластичність зменшується. Для того, щоб «продавити» кров через такі судини, серцю доводиться працювати більш інтенсивно, причому навіть в стані спокою. До цього додається ще й підвищена в’язкість крові, яка провокує утворення тромбів і в цілому порушує кровообіг.

При ожирінні часто буває «проблемна шкіра”. У людини з ожирінням, поверхня шкіри по відношенню до ваги менше, ніж у людини з нормальною вагою. Наслідком чого є порушення терморегуляції організму і саме тому повні люди більше пітніють і погано переносять спеку.

Генетично, наш опорно-руховий апарат не підготовлений до зайвої ваги, тому починаються проблеми з хребтом, з’являються болі в суглобах із-за того, що вони просто стираються.

Зайва вага негативно впливає на здатність жінки народити: порушується менструальний цикл, вона часто стає безплідною. Збільшується кількість чоловічих статевих гормонів, на обличчі і тулубі починають рости волосся.

Зайвий жир пов’язує чоловічий гормон тестостерон, і як наслідок — імпотенція, зниження лібідо, збільшення грудних залоз і навіть психологічні зміни: нічого не хочеться робити, з’являється депресія, пропадає бажання бути лідером, що властиве чоловікові. 

Якщо вчасно схуднути, то від більшості проблем, пов’язаних з ожирінням, можна позбутися. Але якщо «затягнути» цю хворобу, то можна придбати дуже страшне захворювання — цукровий діабет, від якого вилікуватися практично неможливо.

Фактично, при ожирінні страждає кожен орган людського організму, тому якщо ви хочете жити довго, щасливо, активно і бути здоровим — худніть!