Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 8:30 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

Записатись на прийом
Запит відправлено
Записатись на прийом

Радіочастотна абляція вузлів щитоподібної залози

Радіочастотна деструкція є найбільш молодим методом малоінвазивного лікування вузлів щитовидної залози. Спочатку метод був винайдений для лікування новоутворень печінки, проте в 2004 році його з успіхом застосували в Італії для зменшення розмірів вузлів щитовидної залози без операції. В Україні клініка  - "Гормонія" є першою і єдиною установою, яка проводить даний вид лікування.

Перевагою радіочастотної абляції є швидке руйнування вузлів щитовидної залози великих розмірів - так, за 40 хвилин можливо практично повне руйнування вузла розміром до 7 см. Жоден з існуючих в даний час методів деструкції вузлів щитовидної залози не володіє таким вираженим ефектом, що дозволяє зменшити розмір вузлів або пригнічити їх функцію. Тому застосовується цей метод зазвичай для лікування вузлів розміром більше 3 см, що не містять в собі значної кількості рідини (для рідинних вузлів оптимальним методом є етанолова склеротерапія, а для вузлів до 3 см без рідини слід віддати перевагу лазерній деструкції).

Радіочастотна абляція проводиться під місцевою анестезією. Сама процедура займає 30-60 хвилин, але пацієнта зазвичай просять залишитися в клініці ще від декількох годин до доби для спостереження за його станом.

Зменшення вузла після радіочастотної абляції відбувається не відразу. У перший місяць після лікування, вузол може навіть збільшитися в розмірах, проте через 2-3 місяці вузол стає помітно менше.

Підсумковий результат лікування доцільно оцінювати через 6 місяців після процедури. В Україні ця методика використовується вперше. Детальну інформацію ви можете дізнатися під час консультації у фахівців нашої клініки.