Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 8:30 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

Записатись на прийом
Запит відправлено
Записатись на прийом

Причини ожиріння

Ні для кого не секрет, що маса тіла — один із показників стану здоров’я людини. Надлишкові кілограми значно підвищують ризик таких серйозних захворювань, як цукровий діабет 2 типу, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, злоякісні пухлини молочної залози, простати та кишківника, уражень хребта та суглобів, тому надзвичайно важливо слідкувати за своєю вагою.

Ожиріння — це:

  • накопичення жиру в організмі, що призводить до збільшення маси тіла. Ожиріння характеризується надмірним накопиченням жиру в жирових депо організму;
  • результат такого споживання калорій з їжею, яке перевищує їх витрати, тобто результат підтримання позитивного енергетичного балансу протягом тривалого часу;
  • хронічне захворювання, що потребує терпіння, наполегливості пацієнта для тривалого лікування та лікарського нагляду. Спільні зусилля повинні бути направлені на стабільне зниження маси тіла, зменшення частоти супутніх захворювань та смертності.

Причини розвитку ожиріння

Ожиріння виникає тоді, коли споживання калорій перевищує їх згорання. Тобто, людина або надмірно харчується, або мало рухається, або в неї присутні обидва фактори.

Але чому деякі люди їдять багато і не поправляються? Все залежить від темпу обміну речовин. На цей темп впливає багато чинників, які іноді неможливо встановити у даної конкретної людини. Насамперед, це спадкова схильність, наявність ендокринних захворювань, що призводять до гормональних порушень (недостатня робота щитоподібної залози, порушення діяльності наднирників або гіпофізу), нераціональне та надмірне харчування, недостатня фізична активність.

Причину ожиріння допоможе встановити та, по можливості усунути, лікар, а ось від Вашого терпіння і наполегливості залежить успіх у зниженні ваги.