Європейська якість за доступними цінами
Пн - Пт: 8:30 - 19:00, Сб: 9:00 - 15:00
Зворотній дзвінок
Запит відправлено
Зворотній дзвінок

Записатись на прийом
Запит відправлено
Записатись на прийом

Діагностика ожиріння

На сьогоднішній день в світі розрізняють три ступені ожиріння, в основі яких лежить оцінка індексу маси тіла – співвідношення маси тіла людини до її зросту.

Класифікація ожиріння за індексом маси тіла (кг/м2):

 • ІМТ: 18,4 і менше — дефіцит маси тіла;
 • ІМТ: 18,5–24,9 — нормальна маса тіла;
 • ІМТ: 25–29,9 — надлишкова маса тіла (передожиріння);
 • ІМТ: 30–34,9 — ожиріння І ст.;
 • ІМТ: 35–39,9 — ожиріння ІІ ст.;
 • ІМТ: 40 і більше — ожиріння ІІІ ст.

Визначити ступінь ожиріння нескладно. Для цього Вам необхідно вирахувати свій індекс маси тіла: поділіть свою вагу у кілограмах на зріст у метрах, піднесений до квадрату. Наприклад, Ваша вага 100 кг, зріст 180 см: 100 кг/ (1,8 м?1,8 м) = 100 кг /3,24 м2 = 30,9 кг/м2, тобто у вас І ступінь ожиріння.

Типи ожиріння:

 • «верхній тип» (абдомінальний, за типом яблука), чоловічий, коли співвідношення об’єму талії до об’єму стегон у чоловіків перевищує 1, а у жінок — 0,85, або обмір талії у чоловіків перевищує 102 см, у жінок — 88 см, а при надлишковій масі тіла, відповідно, 94 см та 80 см;
 • «нижній тип» (за типом груші), жіночий, коли жирові відкладення зосереджені на стегнах та сідницях.

Жирові відкладення можуть розміщуватися:

 • у підшкірній клітковині — підшкірний жир;
 • навколо внутрішніх органів — вісцеральний жир.

Підшкірний жир в ділянці живота + вісцеральний жир черевної порожнини = абдомінальний жир. Абдомінальне ожиріння більш чітко пов’язане із захворюваністю та смертністю, ніж «нижній» тип ожиріння чи, навіть, ступінь ожиріння! В численних дослідженнях доведено, що «верхній» тип ожиріння тісно пов’язаний з порушенням рівня ліпідів крові, а саме — підвищенням рівня холестерину та його шкідливих фракцій, тригліцеридів, які призводять до розвитку атеросклерозу та підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань та судинних катастроф (інсультів та інфарктів). Крім того, при цьому виді ожиріння значно підвищений ризик розвитку цукрового діабету 2 типу, захворювання печінки (стеатогепатозу). При однаковому індексі маси тіла, саме абдомінальне ожиріння, тобто надмірне відкладення жиру в ділянці живота, має більший ризик розвитку ускладнень та смертності, ніж «нижній» тип ожиріння.

Отже, визначимо чи є у Вас надмірна вага та оцінимо ступінь ризику виникнення ускладнень.

 • Визначимо Ваш індекс маси тіла (ІМТ) за формулою, наведеною вище.
 • Виміряємо об’єм Вашої талії (ОТ) та стегон (ОС).
 • Визначимо відношення об’єму Вашої талії (ОТ) до стегон (ОС).

Якщо у вас ІМТ не перевищує 24,9, ОТ — 88 см (якщо ви жінка) або 102 см (якщо ви чоловік), Вам поки що немає підстав хвилюватися. Ведіть здоровий спосіб життя, слідкуйте за своєю вагою та станом свого здоров’я.

Більш високі показники — привід задуматися, адже ризик для здоров’я зростає пропорційно до надмірних кілограмів та сантиметрів на талії.

Крім того, ожиріння значно погіршує якість життя. Багато людей страждають від болю в суглобах, обмеженої рухливості, мають низьку самооцінку, страждають від депресії та інших психологічних проблем, пов’язаних з дискримінацією та ізоляцією в суспільстві. Чи не виникло у Вас бажання щось змінити у власному житті, а не тішити себе думками на кшталт «гладкі люди — добрі», «чоловіки не собаки — на кістки не кидаються», «хорошої людини повинно бути багато» і т. ін. Якщо так, тоді дочитайте цю інформацію до кінця і почніть діяти. Усвідомлення наявності цієї проблеми у Вас і бажання її позбутися – це вже половина успіху, а лікарі клініки «ГОРМОНІЯ» допоможуть Вам успішно та комфортно досягти зниження маси тіла.